Gdy już jesteś w nowym miejscu warto je poznać bliżej i zwiedzić, my robimy tak za każdym razem, jeśli tylko mamy na to czas. Frankfurt nad Menem to miasto po zachodniej stronie naszych sąsiadów. W tym wpisie opowiemy o tym, co warto zwiedzić w tym mieście na podstawie własnych doświadczeń.

Frankfurt nad Menem – atrakcje

  • Main Tower – swoją listę zaczynamy od wieżowca, ponieważ zapewnia piękny widok na panoramę miasta. Bilet wstępu dla dorosłych kosztuje około 7,5 euro, ale atrakcja jest warta każdej ceny. Na 56 piętrze budynku znajduje się tars widokowy, na którym można dokładnie obejrzeć całe miasto. Dodatkową atrakcją jest możliwość obserwowania samolotów, które bardzo często latają z i do lotniska znajdującego się w pobliżu. Polecamy!
  • Palmengarten – idealne miejsce na relaks. Wiele gatunków rośli w jednym miejscu. W tym miejscu można spacerować wiele godzin i podziwiać naturą, a w chwili zmęczenia można skosztować pysznej kawy z tamtejszej kawiarni.
  • Römerberg – stare miasto. W 1944 roku zostało zniszczone, a następnie odbudowane kropla w kroplę na wzór budowli z 1405 roku. Tutaj czas stoi w miejscu, jest bardzo klimatycznie, a w okół jest wiele restauracji, barów i kawiarni.
  • Mainhattan – jedna z najważniejszych finansowych dzielnic świata. Nowoczesna architektura warta obejrzenia. Znajduje się tu Comerzbank Tower – 300 metrów, najwyższy budynek w Niemczech.  Main Tower to wieżowiec z otwartym tarasem widokowym na wysokości 200 m z bilet wstępu kosztuje 6 euro. Z tego miejsca jest piękny widok na panoramę całego miasta.
  • Men – rejs rzeką z widokiem na miasto. Cena 30 minutowego rejsu statkiem to 6 euro od osoby.
  • Alte Oper – piękny budynek starej opery. Bardzo klimatyczna budowla warta obejrzenia.

Podsumowanie

Będą w Frankfurcie warto zwiedzić najatrakcyjniejsze miejsca. To nieznane nam miasto czeka z wieloma ciekawymi zakątkami. Busy do Niemiec Bromarbusy kursują kilka razy w tygodniu do tego miasta, koszt przejazdu jest niewygórowany. Zwiedzanie miasta to świetny sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu na miejscu.

Życzymy wszystkim udanego zwiedzania.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.