Na wyjazd zagranicę decyduje się bardzo duża ilość ludzi. W rezultacie wyjeżdżający pracują w różnych krajach, na różnych posadach i za różne wynagrodzenie. Zapewne wielu z nas nasuwa się namyśl to pytanie.

Czy praca w Niemczech się opłaca?

Jako firma świadcząca przewóz osób do Niemiec na swojej drodze spotykamy wielu ludzi, którzy pracują na miejscu. Wszystkie osoby pracujące zagranicą dzielą się na dwie grupy. Pierwsza grupa osoby które pracują w Niemczech, ale w Polsce mają dom, rodzinę i wracają tu systematycznie. Druga zaś to ludzie, którzy przeprowadzili się na miejsce, a do kraju jeżdżą tylko w odwiedziny do rodziny. Z naszych doświadczeń wynika, że Polacy pracują na miejscu na różnych stanowiskach, ale możemy również powiedzieć, że wiele zajmuje się sezonowymi pracami przy uprawie warzyw i owoców oraz opiekuje się starszymi ludźmi. Z opinii naszych klientów jednoznacznie wynika, że praca w tym kraju jest opłacalna. Stawki w Niemczech są o wiele wyższe niż w Polsce. Plusem jest fakt, że często decydując się na sezonowe zajęcie osoby mają zapewniony nocleg oraz wyżywienie.

Musimy również wspomnieć o tym, że osoby pracujące w Niemczech 5 i więcej lat mogą się starać o dodatek emerytalny, który z pewnością przyda się na stare lata.

Co myślą Polacy na emigracji?

Osoby, które mieszkają od wielu lat w Niemczech sami, bądź ze swoimi rodzinami, często zajmują się pracą w swoim zawodzie. Okazuje się, że w tym kraju za część stanowisk można osiągnąć zdecydowanie większą pensję niż u nas. Rodziny, które są na miejscu od wile lat chwalą sobie tamtejszy standard, na który mogą sobie pozwolić dzięki dobrze płatnej pracy.  Największą przeszkodą dla osób mieszkających poza Polską jest odległość. Zostawiają oni kraju swoje rodziny, babcie, ciocie, kuzynków oraz przyjaciół, a często nawet domy.

Podsumowanie

Ostatecznie stwierdzamy, że praca w Niemczech się opłaca. Warunkami opłacalności pracy jest znalezienie dobrze płatnego miejsca zatrudnienia.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.